Kaskas Media: viestintä voi olla vetävää ja vaikuttavaa

Tiedeviestintä

Asiantuntija, ymmärtääkö yhteiskunta työsi arvon?

Kaskasin kehittämillä työkaluilla parannat vuorovaikutusta sekä tiede- ja asiantuntijayhteisön sisällä että ympäröivän maailman kanssa. Tietoa päästään hyödyntämään ja kaupallistamaan paremmin.

Katso palvelut

Koulutukset

Kaskasin koulutukset kaivavat esiin hiljaista tietoa ja ideoita, joita ei aina osata sanoa ääneen.

Innostut viestimään paremmin, selätät mediapelkosi ja ravistat ajatuksiasi. Julkisuus, sosiaalinen media, verkkokirjoittaminen, tiedon yleistajuistaminen – miten voimme auttaa?

Katso palvelut

Mediatuotanto

Timanttisia konsepteja ja koukuttavia lukuelämyksiä.

Tuotamme korkealaatuista mediasisältöä eri kanaviin.

Katso palvelut

Manifesti

Kaskas Media on yritys, joka tekee vaikeasta tiedosta ymmärrettävää. Missiomme on parantaa tiede- ja asiantuntijaviestintää ja saattaa tärkeää tietoa yhä useamman käyttöön.

Tuomme tiedon hyödyntämiseen parhaat keinot, koska tutkimustieto ansaitsee parempaa paketointia. Autamme asiantuntijoita vetävöittämään viestiä ja ottamaan lukijan huomioon.

Jos tieto ei kiinnosta yleisöä, se menee hukkaan. Tiedon haaskaaminen on älytöntä. Tehdään tiedosta vaikuttavampaa.

Tilaa uutiskirjeemme!

In English

Kaskas Media makes knowledge look, sound and taste good.

We are a bunch of journalists dedicated to creating information and content that you’ll enjoy diving into. We turn hard data into beautiful knowledge and believe that everyone has a right to better information.

Want to hear more? Get in touch.

 

huhtis2

Annina Huhtala

Co-founder, johtava viestintäasiantuntija
+358 40 827 6032
annina@kaskasmedia.fi
LinkedIn

maria-ruuska

Maria Ruuska

Co-founder, johtava viestintäasiantuntija
+358 40 7274119
maria@kaskasmedia.fi
LinkedIn

liisa

Liisa Mayow

Co-founder, johtava viestintäasiantuntija
+358 40 580 8148
liisa@kaskasmedia.fi
LinkedIn

vilja

Vilja Pursiainen

AD
+358 44 359 5340
vilja@kaskasmedia.fi
LinkedIn

enni

Enni Sahlman

Viestintäasiantuntija
+358 50 467 5647
enni@kaskasmedia.fi
LinkedIn

krisu_kaskas

Kristiina Markkanen

Viestintäasiantuntija
+358 40 413 3144
kristiina@kaskasmedia.fi
LinkedIn

kira1

Kira Keini

Viestintäasiantuntija
+358 405252131
kira@kaskasmedia.fi
LinkedIn

annina1

Annina Lattu

Analyytikko
+358 503454173
annina.lattu@kaskasmedia.fi
LinkedIn